Ranking przed Brynkiem

2014-09-24 23:23 przez Tomasz Nitsch

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją publikuję zaktualizowane listy rankingowe. Różnice względem poprzedniej wersji są minimalne. Po pierwsze z pomocą Ani Kamińskiej zweryfikowałem licencje zawodników. W kilku przypadkach poszedłem na rękę zawodnikom tak, aby ich wysiłek w lesie nie pogrzebało niefrasobliwość w załatwieniu kwestii formalnych. W końcu coś nas powinno różnić od UEFA. Natomiast klarownie deklaruję, że proszę nie liczyć na podobną pobłażliwość w kolejnych latach i tym samym proszę o zadbanie o licencje przed sezonem, a nie w jego trakcie.

 

Po drugie: kilku weteranów startowało w trakcie sezonu okazjonalnie w kategorii M21. Jako, że ta kwestia nie jest uregulowana w przepisach, to ranking IPP policzyłem zgodnie z jedyną logiczną - przynajmniej moim zdaniem - metodą, a mianowicie taki zawodnik jest klasyfikowany w kategorii weterańskiej, ale dodałem mu punkty zdobyte w kategorii M21. Należy dodać, że zazwyczaj jest to znacznie mniej punktów niż gdyby wystartował w swojej kategorii.

 

Wyniki te stają się tym samym wersją ostateczną. Oczywiście jeśli ktoś zauważy błąd upoważniający do złożenia mniej czy bardziej formalnego protestu, to oczywiście wszystkie wnikliwie rozpatrzę. Ale jestem wręcz pewny, że takich błędów w tym rankingu nie ma. Więc pozostaje mi już tylko zaprosić do Brynka i walkę o kolejne punkty.

 

Jak to mówią Niemcy ;) last not least: wielkie podziękowania dla Adama Wroniaka, który dał się poznać już uczestnikom warszawskich zawodów jako Główny Statystyk RJnO. Dzięki jego wcześniejszym wyliczeniom moja praca ruszyła znacznie szybciej. A i później weryfikowałem prawidłowość formuł z jego arkuszami. Dziękuję.

Wróć

Ciasteczka :Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.