Mistrzowie MTB

2014-10-06 23:52 przez Tomasz Nitsch

W niedzielę 28 września po raz pierwszy i miejmy nadzieję ostatni odbyły się zawody w scorelaufie czasowym w randze Mistrzostw Polski. Na stronie organizatora MUKS Gliwice od dawna można przeglądać wyniki tej rywalizacji.

Przeglądnąłem je uważnie, bo już taka moja rola Sędziego Głównego RJnO. No i to co znalazłem w wynikach, a konkretnie międzyczasach scorelaufu sprawiło, że inaczej spojrzałem na naszą dyscyplinę. Otóż wśród zawodników wszystkich męskich kategorii Mistrzostw Polskich 7 na 9 medalistów przejechało wyścig (a przynajmniej jego sporą część) w tramwaju. Nazwijmy to ładniej: jak na zawodach MTB.

Nie zdarzyło się to u żadnej z Pań i u nikogo z kategorii weteranów. No to trzeba liczyć albo na gender albo na to, że Panowie szybko dorosną. Wtedy może zrozumieją, że w zawodach sportowych poza medalami liczy się zdrowa rywalizacja. Więcej treningu, mniej kombinowania. Tak, żeby wynik cieszył i żeby z podniesioną głową można było wyjść na podium.

Wróć

Ciasteczka :Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.